Sadam – Koksi tamm (1,6 km) – majakas (6,3 km) – muuseum (10,5 km) – Linaküla (12,6 km) – Arumägi/Kurase (14,2 km) – Sigatsuaru (16,25 km) – sadam (18,8 km)
Kunagisest hülgeküttide ja kalurite saarest Kihnust on tänaseks saanud kultuuriliselt märkimisväärne ja tugevalt matriarhaalne ühiskond. Naised hoolitsevad saare kultuuripärandi säilimise eest sel ajal, kui mehed tegelevad kalapüügiga. Kihnu on huvitav igale kultuurist ja kultuuripärandist, omapärasest loodusest ja sõbralikest inimestest huvitatud külalisele. UNESCO on kandnud Kihnu pulmatseremoonia ja kultuuriruumi maailma vaimse ja suulise pärandi nimekirja.
Jalgrattamatka on mõistlik alustada otse sadamast, kuhu saabutakse praamiga Pärnust või Munalaiult. Võta suund majakale, kus matkatee esimeste kilomeetrite vältel on tee ääres ridamisi maju, kus pakutakse majutust, suupisteid ja meeneid. Külasta Kihnu Jõnni kodukohta, misjärel suundugi juba majaka juurde, kust avanevad head vaated mererannale.
Majaka juurest sõida keskuse suunas, möödu eemalt kuulsa rahvalauliku Kihnu Virve kodust ning jõuad muuseumi ja kiriku juurde. Väikese kaarega sõida Linakülla. Siin korraldatakse ettetellimisel rahvamuusika ja -tantsu etendusi ning pakutakse müügiks käsitöötooteid.
Läbi Kurase keskuse liigu Säärekülla, tee ring ümber lennujaama ja naudi veemõnusid Rock City külalistemaja juures kaunis mererannas.
Marsruut on küll üsna lühike ja kerge, aga mõnusalt ringi vaadates ja kohalikku elu jälgides kulub päev päris kiiresti. Vald on tolmuvabu teekatteid järjest juurde ehitanud ja nii on vaja vaid majaka lähistel mõned kilomeetrid kruusateedel sõita.
Matka alguspunktiks sobib eelkõige sadam, kus ootab ees ka suur hulk rendirattaid. Aga alustada võid ka oma majutuskohast, kui oled saarel mitmel päeval.