Kihnu muuseum

Muuseumikultuuriga on Kihnus teistmoodi ja omapärane olukord – siinsetes aitades leidub palju sellist, mis mujal vaid muuseumivitriine ehivad, ka igapäevases argielus on kasutuses palju vanu tarbeesemeid. Seepärast on saare keskel asuv koduloomuuseum ühe suure vabaõhumuusemi tuum ehk muuseum muuseumis.

Kihnu naiste käsitööoskus on säilinud ehedal autentsel tasemel ja väärtuslik käsitöövaramu täieneb pidevalt – muuseumi vitriinis ja hoidlates tohutu käsitöökogu. Vaimne kultuur on esivanematelt pärandatud tänapäeva, vanad tööoskused on Kihnus alles ja see teeb ka muuseumikultuuri eriliseks.

Kihnu muuseumi kõige olulisem tegevus on igapäevaste muutuste talletamine – kogumine ja salvestamine on eksponeerimisest tähtsam. Kihnu muuseumis on Eesti suurim naivistlike maalide kogu, nende autoriteks kihnlastest naivistid.

Muuseumi püsiekspositsioon on üles seatud inimese elukaarest lähtuvalt, eristuvad kaks erinevat  maailma: naised koos kodu, laste ja loomadega ja mehed kõige merega seonduvaga. Meestetoa pilgupüüdjaks on kuulsa kapteni Kihnu Jõnnu vahakuju.

Kihnu Muuseum

Reg nr: 75004010
Linaküla, Kihnu vald, Pärnumaa 88003
E-post: muuseum@kihnu.ee
Telefon: +372 5818 8094, +372 446 9717
Juhataja: Maie Aav
 
Värskeimad uudised Kihnu Muuseumi Facebooki lehelt.