Kihnu Keretäüs - kodukohvikute päev

Juuni esimesel nädalavahetusel on Kihnu suvisesse kultuurikalendrisse lisandunud kodukohvikute päev, millesse mahub maitseüllatusi, mõnusat suvist meelelahutust ja õhtune pidu.                                                                       

Sündmus on saanud humoorika ja väga sobiva nime Kihnu Keretäüs, nii et kui kõigil teistel Eestimaal väga populaarseks saanud kohvikupäevadel saab süüa, siis Kihnus saab hea keretäie!

Kõhtu tuleks kõvasti ruumi varuda, sest valikus on toekamaid praade ja suppe, magusaid ja soolaseid ampse  – kodust ja restorani rooga, kihnupärast ja linna moodi söömist. Üheks oluliseks tooraineks on kindlasti kala, muidugi on valikus rohkesti räime, aga ka haugi, ahvenat, siiga, kiiska ehk kõike, mida meri pakub. Toiduvaliku märksõnadeks on tervislik, kihnupärane, eestimaine, noortepärane, maitsev.

Valikut aitab teha voldik, kus kaardil kõik kohvikud, toiduvaliku ja kultuuriprogrammi tutvustus, kontaktid ja kuidas konkreetses kohas tasuda saab. Ilmeksimatult juhatab kohale kohvikute Google maps kaart (lingi lisatakse siia varsti).

Muidugi üks õige ja kihnupärane suursündmus ei möödu korraliku peota ja 1. juuni õhtul toimub Kihnu rahvamajas pidu ansambliga VANAD SÕBRAD. Peol astuvad ka üles segakoor TULJAK Veljo Tormise pulmalaulude kavaga.

Ilusat olemist ja maitseüllatusi pakub Kihnu kodukohvikute päev Kihnu Keretäüs kindlasti nii omadele kui ka külalistele.

Rohkem info ja pildid: FB - Kihnu keretäüs

 

 

Varasemate aastate meedia: