Kihnu Keretäüs - kodukohvikute päev

Juuni esimesel nädalavahetusel on Kihnu suvisesse kultuurikalendrisse lisandunud kodukohvikute päev, millesse mahub maitseüllatusi, mõnusat suvist meelelahutust ja õhtune simman.                                                                       

Sündmus on saanud humoorika ja väga sobiva nime Kihnu Keretäüs, nii et kui kõigil teistel Eestimaal väga populaarseks saanud kohvikupäevadel saab süüa, siis Kihnus saab hea keretäie!

Kõhtu tuleks kõvasti ruumi varuda, sest valikus on toekamaid praade ja suppe, magusaid ja soolaseid ampse  – kodust ja restorani rooga, kihnupärast ja linna moodi söömist. Üheks oluliseks tooraineks on kindlasti kala, muidugi on valikus rohkesti räime, aga ka haugi, ahvenat, siiga, kiiska ehk kõike, mida meri pakub. Toiduvaliku märksõnadeks on tervislik, kihnupärane, eestimaine, noortepärane, maitsev.

Valikut aitab teha voldik, kus kaardil kõik kohvikud, toiduvaliku ja kultuuriprogrammi tutvustus, kontaktid ja kuidas konkreetses kohas tasuda saab. Ilmeksimatult juhatab kohale kohvikute google maps kaart.

Kohvikute päevade avalöögi  annab pasunakoor Õnn Tuli Õuele hommikul peale laeva saabumist sadamas. Pasunakoor tuuritab saart mööda terve päev ja pasunaid võib hüüdmas kuulda isegi Tuletorni tipus!

Üks õige ja kihnupärane suursündmus ei möödu korraliku peota ja laupäeva õhtul saab Metsamaal simmanil jalga keerutada. Peol astuvad üles rahvatantsurühm Pitsid Paistavad, Nõmme rahvatantsurühm Känd ja Käbid, Noorterühm Kiili Kirjud ja segarühm Säravad. Tantsuks mängib Int & Müller.

Ilusat olemist ja maitseüllatusi pakub Kihnu kodukohvikute päev Kihnu Keretäüs kindlasti nii omadele kui ka külalistele.

Hea abimees kohvikute avastamise teekonnal, google mapsi kohvikute kaart! 

Kihnu Kodukohvikute brošüür!

Kodukohvikute päeva toetab projekt Est-Lat Unesco turism ja  Leader.