Kodukohvikute päev Kihnu Keretäus

Juuni esimesel nädalavahetusel on Kihnu suvisesse kultuurikalendrisse lisandunud kodukohvikute päev, millesse mahub maitseüllatusi, mõnusat suvist meelelahutust ja õhtune simman.

Sündmus on saanud humoorika ja väga sobiva nime Kihnu Keretäüs, nii et kui kõigil teistel Eestimaal väga populaarseks saanud kohvikupäevadel saab süüa, siis Kihnus saab hea keretäie!

Kihnu esimesel kodukohvikute päeval on avatud 16 kodust toidukohta ja menüü rikkalikkus ja toitude valik on nii muljetavaldav, et üritus kannaks välja ka restoranide päeva nime. 

Kohvikud on avatud kahel päeval, 2. ja 3. juunil, aga pühapäeval suletakse uksed varem ja päris kõik kohvikud teisel päeval lahti ei olegi.

Kõhtu tuleks kõvasti ruumi varuda, sest valikus on toekamaid praade ja suppe, magusaid ja soolaseid ampse  – kodust ja restorani rooga, kihnupärast ja linna moodi söömist. Üheks oluliseks tooraineks on kindlasti kala, muidugi on valikus rohkesti räime, aga ka haugi, ahvenat, siiga, kiiska ehk kõike, mida meri pakub. Nälga ei jää aga ka lihatoidulised ega taimese kraami sõbrad ja eksklusiivsematest toitudest on valikus hülgelihapirukad ja hapuroka pavlova. Toituvaliku märksõnadeks on tervislik, kihnupärane, eestimaine, noortepärane, maitsev.

Valikut aitab teha voldik, kus kaardil kõik kohvikud, toiduvaliku ja kultuuriprogrammi tutvustus, kontaktsid ja kuidas konkreetses kohas tasuda saab.

Põnev ja tihe on kohvikute kultuuriprogramm, lastele on eriti palju tegevusi: kiiged, mängumajad, batuudid, palliplastid, meisterdamistoad, aaretejaht, erinevad mängud, saab vaadata taluloomi ja toita jänest. Mõnes paigas on üles on seatud vabalavad, mõnes tehakse ekskursioon, pakutakse mootorrattasõitu, näidatakse filme, pakutakse muusikalist kosti, pajatatakse lugusid- legende, nobenäppudele õpetatakase paelapunumist.

Üks õige ja kihnupärane suursündmus ei möödu korraliku peota ja laupäeva õhtul saab rahvamajas simmanil jalga keerutada – vaja ju järgmiseks päevaks kõhtu taas tühjaks tantsida. Kell 21 algaval peol astuvad üles Kihnu Pillilapsed, rahvatantsurühm Pitsid Paistavad, tantsuks mängib Lavassaare Trio. Jahti suab ning tantsi kua!

Ilusat olemist ja maitseüllatusi pakub Kihnu kodukohvikute päev Kihnu Keretäüs kindlasti nii omadele kui ka külalistele.

Kodukohvikute päeva toetab projekt Est-Lat Unesco turism.

Anu Saare